Prosinec 2007

( 2007 - 2008 ) - VI. část

14. prosince 2007 v 11:04 Kronika R+

VI. ( 2007 - 2008 )

2007

leden - Objevila se zpráva o možném vydání best-of desky, na které se měla vyskytnout i skladba nebo remix s německým raperem Bushidem. Díkybohu se zatím (listopad 07) nic takového neuskutečnilo a prý se jednalo o falešnou zprávu

leden - Podle mnoha internetových serverů se kapela měla chystat na novou koncertní tour, přesněji dokončení zrušeného turné po Asii a Jižní Americe, doplněno několika vystoupeními po festivalech. Měli ji organizovat s jejich dlouholetým známým a pódiovým konstruktérem Gertem Hofem. Tuto informaci měl již loni v listopadu pro časopis Metal Hammer říct manažer Emanuel Fialik. Ani z těchto inforamcí se nic neuskutečnilo

březen - Rammstein jsou nominováni na Echu 2007 v kategorii "nejlepší hudební dvd". Vyhlašení se konalo 25.března a cenu vyhrála nakonec kapela Pink Floyd s jejich dvd "Pulse"

březen - Kapela Songs of Lemuria vydala na svém singlu cover verzi skladby "Klavier". Druhou cover verzi udělala kapela Debauchery a to skladbě "Weisses Fleisch"

březen - Na konci měsíce kapela informovala členy fanarei www.rammsteinfanarea.com o tom, že kapela právě začíná s přípravou nové studiové desky

květen - Informoval newsletter od Pilgrim, že kapela začíná pracovat na nové desce. Rok 2007 byl bez koncertů

16.červenec - Objevila se zpráva,že zpěvák Till Lindemann po dokončení nové studiové desky odejde od kapely a nebrání se založit svůj sólový projekt nebo jinou kapelu.Odchod je prý kvůli neshodám v kapele a informaci už potvrdil i manažer Fialik.Kytarista Kruspe a bubeník Schneider řekli,že Till je sice nenahraditelný ale kapela bude dál pokračovat s novým zpěvákem,který nebude nijak kopírovat frontmana Lindemanna.Tou náhradou se prý stane zpěvák kapely Slick Idiot a dříve KMFDM Nicklaus Schandelmaier,který je znám pod pseudonymem En Esch.Kapela kdysi prohlásila,že když jeden ze členů odejde,skončí tím celá kapela...

17.červenec - Web www.blabbermouth.net ,ze kterého tato zpráva pochází smazal článek o odchodu Tilla od kapely a potvrzuje,že se jedná o nedorozumnění.Weby www.herzeleid.com a www.laut.de uvádí,že se jedná o falešnou informaci.Vyjádřil se i kytarista Kruspe se slovy,že nikdo neodchází a že platí staré heslo,když někdo odejde,kapela tím nadobro skončí.Ozval se i zpěvák kapely Slick Idiot En Esch,že nabídka je lákavá ale nepravdivá.

18.červenec - Oficiální web kapely potvrdil zprávu,že zpěvák Till Lindemann od kapely neodchází.Podle manažera Emanuela Fialika panuje při nahrávání desky skvělá nálada a nikdo nehodlá kapelu opustit.

2.srpna - Ve 23:05 na hudební stanici Mtv měl premiéru první videoklip Richardova projektu Emigrate ke skladbě "My World".Skladba se objevila i na soundtracku k filmu "Resident Evil : Zánik"

31.srpna - Vyšlo debutové album projektu Emigrate se stejnojmenným názvem.Klasická edice obsahuje "11" skladeb,limitovaná edice v digipacku přináší dvě skladby navíc.

17.září - Vyšlo nové album finské kapely Apocalyptica "Worlds Colide".Skladbu "Helden" nazpíval jako host v němčině Till Lindemann,jedná se o předělávku skladby Davida Bowieho "Heroes"

18.září - Vyšlo oficiálně dvd "Völkerball" v USA ve všech třech edicích

20.září - Měl na Mtv premiéru druhý videoklip projektu Emigrate "New York City"

25.září - Slovenská kapela Horkýže Slíže natočila videoklip ke skladbě "Bernardín". Klip je sestaven jako parodie na videoklipy Rammstein. Můžeme rozpoznat klipy (Sonne, Mein Teil, Amerika, Ohne Dich a pár dalších)

15 října - Vyšel singl Emigrate "New York City". Na singlu najdeme i skladbu z limitované edice desky "Blood",nebo videoklip "My World".

říjen - Polská death-metalová kapela Vader! zahrála na své tour cover verzi skladby "Links 234"

říjen - V časopise Metal Hammer vyšel rozhovor s kytaristou R.Kruspem, který řekl pár novinek o připravované desce. Deska bude tvrdší než RR a Rosenrot, bude se podobat stylu "Herzeleid". Skladby budou rychlejší a nástroje podladěné.Kapela pracovala ve svém sídle u Baltského moře a používala pouze malé combo zesilovače a bubny (e-drums)

říjen - Poslední říjnový den proběhl rozhovor redaktora webu www.thegauntlet.com s Paul Landersem a opět se mluvilo o nové desce.Paul řekl,že napsali zhruba 30 skladeb a některé psali členové doma,nyní už jsou společně ve studiu.Na album se jich dostane opět 11.Tentokráte se nebude opakovat situace kdy na desku Rosenrot šlo 6 skladeb z RR.Deska bude více metalová,poté by mělo začít koncertování s novou image a po dokončení tour by se mělo vydat dvd...

1.listopadu - Se konalo v Mnichově předávání cen EMA 2007.Rammstein ale i Emigrate byli nominováni v kategorii "nejlepší německy počin".Cenu ale vyhrál rapper Bullshit tedy Bushido.Na předávání cen za Rammstein byli Paul,Till a Doom.

9.listopadu - Vyšlo u Motor Music cd kapely Feeling B s názvem "Grün & Blau".Limitovaná edice vyšla i se 120-ti stránkovou knihou,která kromě textů popisuje i jednotlivé skladby.Na desce je celkem 13 skladeb,některé z nich předtím nikdy nevyšly.Christian poslední rok poslouchal staré nahrávky,které nechal vypálit producent Mark Biehler a narazil na jednu starou-legrační nahrávku,kterou nechtěl světu upřít a tím položil základ tomuto výběrovému cd.

6.prosince - Se uskutečnilo předávání cen německého rádia 1Live "1LIVE Krone 07". Projekt Emigrate zde byl nominován v kategorii "nejlepší nový objev", ale skončil až na pátem místě. Zvítězil hip-hop-pop-r&b projekt Boundzound.

2008

29.ledna - Vyšlo debutové album Emigrate v Americe

7.březen - Vyšel třetí singl Emigrate - Temptation

22. duben - Richard Kruspe a "Doom" Schneider se byli podívat na premiéře fimu Iron Man. Společně se vyfotili i s bývalou konferenciérkou MTV Anastasiou Zampounidis

30.srpen - Na zápas WBA Heavyweight Championship mezi boxery Nikolaiem Valuevem a Johnem Ruizinem se přišel podívat předposlední srpnový den společně s házenkářem Stefanem Kretzschmanem bubeník Schneider.

12. září - Klávesista Flake Lorenz se oženil s přítelkyní Jenny. Na svatbě v malém městečku Liebenwalde jim hrála kapela Knorkator. Na svatbě byli i tři členové Rammstein - Paul, Till a Christoph. Info ale berte s rezervou !!!

8. října - Tento večer se v Berlíně Till společně se svojí dcerou Marií byl podívat na pořadu promítaném hudební stanicí MTv ( MTV Designerama Popkomm music festival at The Station ). Objevili se zde i Christoph Schneider a kytarista Kruspe.
MTV Designerama during Popkomm music festival at The Station

9. října - Druhý večer se Till objevil i na akci European Music & Media Nigh, rovněž v Berlíně

22. října - Fotograf Olaf Heine (autor bookletu k Reise,Reise) byl hostem radiopořadu 1LIVE. Poskytl čtyřicetiminutový rozhovor a nakonci se zmínil i o Rammteinech, v listopadu totiž poletí do San Franciska za kapelou do nahrávacího studia aby dokumentoval jejich práci na šesté studiové desce.

říjen - Bubeník Schneider změnil značku bicích, přesedlal ke společnosti SONOR.

9. listopadu - začíná nahrávání šestého studiového alba