Březen 2007

Má sbírka

27. března 2007 v 21:18 | Travis |  R+ sbírka
Jako další článek, jsem se rozhodl dát moji sbírku věcí od Rammsteinů. Přeci jen už sbírám nějaký ten pátek a za tu dobu se mi už nahromadilo různé množství singlů a jiných věcí. Správný fanoušek by měl mít všechna alba a dvd originál. Ti ostatní, pro které kapela znamená něco víc si pak už pořizují singly a alba v různých limitovaných edicích, vinyly, dvdsingly nebo i VHS a MC kazety a k těm patřím i já.

Momentálně má sbírka obsahuje 170 věcí (ty co jsou v jednotlivých sekcích). Stav věcí k 18. květnu 2012. Mám také knihu Tourbook Germany 2001, deset triček, šest plakátů a jeden hrníček. Tyto věci však nejsou započítany v seznamu. OSK, Riech! Box, UK boxy a Made in Germany Super Deluxe Edition (kovový box 2CD + 3VD) počítám jako jeden kus.

Když jsem se rozhodl začít sbírat tak jsem měl jen čtyři vypálená cd a jako první jsem si tehdy v Bontonlandu koupil album Rosenrot, upřímně řečeno do Bontonlandu bych dnes již nevlezl, protože tam nic nemají a to co tam mají stejně drahé... Věci jako promo singly, různé speciální edice alb či MC kazety, jakože jich je poměrně dost nejsou tak lehko shánitelné věci a jediná šance jak je sehnat je na všelijakých aukcích a kolikrát nejsou zrovna laciné ale co by za to člověk nedal...

Přesný popis věcí, včetně fotografií najdete v jednotlivých sekcích v rubrice. Fotografii kompletní sbírky se pokusím udělat v co nejbližší době, avšak více než 150 věcí už není sranda někde rozložit :-)

VIII. Boxy
01. Riech! Box
Singl - Du riechst so gut ´95 ("duft" digipack)
Parfém Obsession od Calvina Kleina (3,5 ml)
Info materiál Motor music

02. Original Single Kollektion
Prvních šest singlů kapely + plakát


VIII. OSTATNÍ VĚCI

01. Rammstein - Tourbook Germany 2001, kniha fotek z Mutter tour

02. Triko "HAIFISCH"
03. Triko "LIFAD"
04. Triko "PUDEL/PUSSY COVER"
05. Triko "Black Skull"
06. Triko "Rosenrot/Mönch"
07. Triko "Ich Tu Dir Weh"
08. Triko "Keine Lust"
09. Triko "Halleluja"
10. Triko "MADE IN GERMANY 2011" tour
11. Triko "Links 2-3-4"
12. Triko "MADE IN GERMANY 2012" tour
13. Triko "Logo & Stripes"

12. Plakát "GERMANY"
13. Plakát "LIFAD Album Cover"
14. Plakát "LIFAD/RAMMSTEIN"
15. Plakát "Sehnsucht"
16. Plakát "Reise, Reise"
17. Plakát "Rosenrot - Band"

Všechny tyto věci pocházejí z r+shopu...

Novinkový mix

7. března 2007 v 22:18 | Travis |  Novinky
Od vydání dvd "Völkerball" se o kapele Rammstein zatím nedostalo mnoho nových informací ale přeci pár se jich od 1.ledna do 7.března stalo.Tak vám je ve zkratce napíšu.
V půlce ledna se objevila na německém serveru www.mtv.de informace (kterou můžeme/nemůžeme) brát vážně a to sice,že kapela připravuje možné vydání Best of albumu,tedy výběr nejlepších skladeb nebo singlů kapely.Zpráva byla doplněna o informaci,že německý raper Bushido v časopise Popcorn řekl,že společně s Rammstein nahrál skladbu s názvem "Vergiss uns nicht".Není prý ale jisto,zda bude vůbec dána na případné best-of album,pokud tedy byla skutečně natočena.
Druhá informace se týká koncertů.Kapela pro tento rok plánuje "dokončit" zrušené turné po Americe a objeví se i na festivalech,informaci přinesl manažér kapely Emanuel Fialik pro časopis Metal Hammer.O organizaci koncertů se postará dlouholetý známý kapely a pódiový konstruktér Gert Hof.
Třetí informace pochází ze začátku března.Kapela byla nominována na Echu 2007 v kategorii "nejlepší hudební dvd" za Völkerball.Společně s Rammstein jsou ještě nominováni Pink Floyd,Depeche Mode,Robbie Williams a to mě teda p.s.r také Tokio Hotel.Poslední jmenovaní si snad cenu nezaslouží a výsledky budou známy 25.března.
Takže uvidíme jak nakonec dopadne best of a tour a zda-li kapela zvítezí na Echu 2007 či snad se nerozhoupe Richard Kruspe a nevydá konečně album se svojí vedlejší kapelou Emigrate...

Ženy a Rammstein

5. března 2007 v 10:17 | Travis |  Zajímavosti
Ženy a Rammstein
Nadpis článku napovídá,že zde budu jmenovat všechny manželky,milenky a přítelkyně členů kapely ale to by bylo nadlouho a myslim si,že bych stejně všechny nedopátral.Takže vám stručně představím ženy-dívky,které s kapelou Rammstein nahrály vokály na některé skladby a nebo si zahrály ve videoklipech.

Christiane "Bobolina" Hebold
Tato zpěvačka je s kapelou Rammstein spojena asi nejvíce.Vyskytla se celkem u 4 skladeb.Nejznámější z nich je určitě singl Engel,s kapelou Rammstein ho rovněž zpívala na živo.Dále nazpívala vokály ke skladbám Nebel,Alter mann(special version)a Te quiero puta..Původně měla zpívat i ve skladbě Stirb nicht von mir,ale bohužel z toho sešlo.
Má vlastní poprockovou kapelu Bobo in White Wooden Houses ve,které krom zpívání hraje ještě na kytaru,kapela byla založena v roce 1990 a hráli do roku 1995.Pak Christiane hrálá v několika svých i jiných projektech jako Alaska,Saal drei,Swing project,Screaming meat nebo Volkslieder.Nazpívala i hodně soundtrackových skladeb ale ne k moc známým filmům.V roce 2004 znovu obnovuje její domovskou kapelu BIWWH.Kapela vydala pět alb,zatím poslední Limited tour cd z roku 2004.

Khira Li Lindemann
Khira je dcera Richarda Kruspeho,narodila se v roce 1992.Na koncertu Live aus Berlin ji můžeme spatřit při skladbě Tier.Khira nazpívala vokály ke skladbě Spieluhr z alba Mutter.

Victoria Fersh
Tato zpěvačka nazpívala vokály pro skladbu Moskau,má velmi podobný hlas jako zpěvačka z ruského dua Tatu Julie Volkova a spousta lidí si to pletla,kapela ale opravdu měla tuto skladbu s Tatu natočit,nakonec z toho bohudík/bohužel sešlo.

Sharleen Eugen Spiteri
Hostuje na albu Rosenrot ve skladbě Stirb nicht von mir,kde zpívá anglickou část textu.
Narodila se 7.listopadu 1967 ve skotském Glasgow.Je zpěvačkou ve své kapele Texas.Sharleen je levačka ale ke hraní na kytaru používá pravou ruku.Občas si zahraje i v televizních seriálech nebo filmech většinou hraje sama sebe.Má dceru.

Carmen Zapata
Tato zpěvačka a herečka narozená 15.června 1927 v New Yourku si zazpívala ve skladbě Te quiro puta.Zní to trochu neuvěřitelně,že v 78 letech si zazpívala v kapele Rammstein ale je to opravdu tak.
Ve filmu si zahrála hlavně v 70.a 80.letech,z novějších filmů např. v komediích Sestra v akci 1,2 nebo v seriálech Batman a Santa Barbara.

Mina Spiler
Tato slovinská popová zpěvačka ze skupiny Laibach se zapsala do historie Rammstein tím,že nazpívala skladbu Ohne dich verzi Mina Harker´s version ze stejnojmenného singlu.

Nina Hagen
Zazpívala si cover skladby Seemann s kapelou Apocalyptica.Narodila se 11.března 1955 jako Catharina Hagen v Berlíně Kromě zpěvu skládání hudby a textů se věnuje i herectví.Zpívat začala v první pol.70.let v polské kapela System.V roce 1976 emigrovala do NDR a v roce 1978 vydává album Nina Hagen Band.Od 80.let žije v Americe.Na přelomu let 2000/01 vydává album Return of the Mother a její skladba Schön ist die Welt se stává oficiální skladbou Expa 2000.Má dvě děti.

Mathilde Bonnefoy
Žena,která na začátku skladby Das Modell francouzsky uvádí kapelu Rammstein.Rovněž překládala do francouzštiny texty z alba Herzeleid.
"Mesdames et messieurs, nous avons l honneur ce soir de vous présenter la nouvelle collection de Rammstein."
Překlad: Dámy a pánové, máme dnes večer možnost vám prezentovat
nový song od Rammstein.

Leni Riefenstahl
Vlastním jménem Berta Helene Amalie Riefenstahl.Narozena v Berlíně 22.srpna 1902 a zemřela 8.září 2003 v Pöckingu.Ministryně tělovýchovy v Německu za druhé sv. války,natočila film Olympia - Fest der Völker,záběry z tohoto dokumentu byli použity v klipu Stripped.

Catalina Lavric
Dívka,která vystupuje ve videoklipu "Rosenrot",se narodila v Botosani v Rumunsku.Během natáčení jí bylo teprve 14 let.Je modelka z Etoiles Agency.

Anne Minnemann
Hrála v klipu "Seemann"

Cecil Dütsch
Ve videoklipu "Engel "si zahrála tanečnici s hadem.

Astrid Meyerfeld
Další nepříliš známá herečka,hrála v klipu "Du hast"

Maja Müller
Hrála v klipu "Du riechst so gut ´98"

Julia Stepanova
Hrála v klipu "Sonne" Sněhurku,pár scén ale hrál někdo kdo se Paulovi představil jako Robert.