Historie projektu

5. prosince 2006 v 22:27 | Travis |  Emigrate
Emigrate
Sólový projekt kytaristy Richarda Kruspeho se začal tvořit někdy na začátku roku 2005. Styl projektu EMIGRATE se snaží mísit tvrdou hudbu (rock/metal) s melodičností popu a zní více americky než německy.Projekt je ovlivněn motivy lásky a emigrace. Manažerem je Emanuel Fialik.Richard Kruspe složil veškerou hudbu i texty,které jsou v angličtině a byli napsány v New Yorku.R.Kruspe zde kromě kytary zastupuje i zpěv.
V červnu 2006 byl zobrazen na stránkách www.gema.de seznam 21 skladeb z nichž se poté vybíralo na album,projekt EMIGRATE je u firmy GEMA (firma na ochranu autorských práv) registrován.

We Two (Buddy) - 04:13 - [Du musst mir gar nichts sagen; You always were so there for me]
Help Me - 03:16 - [I've watched you and what I've seen]
Freeze My Mind - 03:35 - [Life here is vanishing]
Face Down - 04:01 - [Relieve me, the weight is]
Dream - 04:12 - [It's getting dark, gotta close my eyes now]
Y.C.G.E (You Can't Get Enough) - 03:57 - [Seperate from your affliction]
Wake Up - 03:37 - [We're lost, your mind was on the road]
Sorry - 04:12 - [Don't you ever feel you're sorry]
In My Tears - 04:39 - [My sickness slips inside you]
This Is What - 04:40 - [Far below the world is turning]
Emigrate - 04:08 - [Eagle flies across a flag]
Babe - 04:36 - [You're so pure, so sure again]
Blood - 03:35 - [Monsters in the dark]
New York City - 03:42 - [I'm lost in a world of lights]
Resolution - 03:44 - [Lost all self controll]
Let Me Break - 03:48 - [I would live for you]
My World - 04:18 - [Now you get along with me]
Fear - 04:24
Perfect World - 04:11
We Are Together - 07:03
This Is Not Your Story - 03:29

První ukázky projektu EMIGRATE si mohli posluchači/fanoušci poslechnout 5. září 2006,kdy byly uvolněny 2 minuty a 30 sekund skladby "Wake up",o několik týdnů se již dala stáhnout plná verze.V půlce října 2006 byli na stránkách www.pilgrim-management.de/emigrate/ dány k poslechu 30 sekundové ukázky dalších tří skladeb"My World","Babe" a "Temptation".Pro jednu z nich mohli fanoušci hlasovat a ta,která získá nejvíce hlasů bude poté uvolněna v plné verzi.Koncem listopadu 2006 byla zveřejněna celá skladba "Babe",která získala nejvíce hlasů.V březnu 2007 byli na internetové encyklopedii wikipedia zobrazeny informace o albumu,které se mělo jmenovat "In my Tears" a vyjít v červnu.V květnu ovšem bylo napsáno,že vydání desky se opozdí a vyjde až koncemléta,zároveň měl v červnu 2007 vyjít i první singl nejspíše na skladbu"My world" ale i z tohoto nakonec sešlo.V půlce května byla spuštěna oficiální stránka Emigrate http://www.emigrate.eu/ a po vyplnění krátkého formuláře vám byla poslána již třetí plná verze skladby,tentokráte "My World".Koncem května už bylo také známo vydání,tracklist a obal Emigrate,deska vyjde 31.srpna 2007 a bude se i stejně jmenovat.V půlce června unikla na internet další skladba a to "New York City".27.července byl R.Kruspe hostem zpěváka z Iron Maiden Bruce Dickinsona na rádiu BBC 6 Music v pořadu The Bruce Dickinson Friday Rock Show,kde povídal o projektu Emigrate.2.srpna 2007 měl ve 23:05 na Mtv premiéru první videoklip projektu,ke skladbě "My world",tato skladba se objeví i na soundtracku k filmu Resident Evil:Zánik,který má premiéru 21.září,u nás 15.listopadu.V srpnu se na stránkách http://emigrate.fr objevili k poslechnutí další dvě skladby "Let me break" a "Emigrate".31.srpna a 3.září celosvětově vyšla debutová deska projektu Emigrate se stejnojmenným názvem ve dvou edicích.Standartní vyšla v plastovém obalu s "jedenácti" skladbami a limitovaná edice v digipacku je obohacena o dvě skladby "Blood" a "Help me" navíc.20.září ve 23:00 měl na Mtv premiéru druhý videoklip "New York City",který režíroval stejně jako první klip,režisér P.R.Brown.Singl "New York City" vyšel 12.října v Německu,Rakousku a Švýcarsku.15.října pak vyšel v Anglii.Singl vyšel pro Anglii na "sedmičkovém" vinylu a standartní cd neobsahuje skladbu "Blood" naopak německy mluvící země se dočkali digipacku,skladby "Blood", remixu skladby "NYC" od Alece Empira a videoklipu "My World".Richard Kruspe se objevil 21.října na rádiu Bremen,kde povídal o svém sólovém projektu.Koncem ledna roku 2008 má vyjít třetí singl,tentokráte ke skladbě "Temptation".Na singlu dále vyjdou dvě nevydané skladby "Face down" a "I have a dream" a skladby "My World" a "NYC" i s videoklipy.

Sestava :
První sestava, která se objevila na netu vypadala následovně, ale byla nepravdivá a žádný ze psaných hudebníků kromě R.Kruspeho se v kapele neobjeví

Richard Kruspe ( R+) - zpěv,kytara
Bart Torstensen ( Clawfinger ) - kytara
Jocke Skog ( Clawfinger ) - klávesy
Stefan Olsdal ( Placebo ) - baskytara
Andy Selway ( KMFDM ) - bicí

Konečná sestava, která se objevila o několik měsíců později byla následující a ta také zůstala pravdivá, zhruba v květnu 2007 byla ještě doplněna o další dvě jména.

Richard Kruspe (R+) - zpěv,kytara
Arnaud Giroux (Axel Bauer) - baskytara,vokály
Henka Johansson (Clawfinger) - bicí
Olsen Involtini (producent kapel) - kytara
Sascha Moser - programování (bývalý člen Orgasm Death Gimmick)
Odkaz na fanouškovské stránky Emigrate, kde si můžete stáhnout čtyři celé skladby.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 melany melany | E-mail | 12. února 2007 v 14:56 | Reagovat

lo unico q quiero decir es q richard sos el mejor de la banda sos un capo!.nunca te bayas por fa! te amo con todo mi corazon ojala q algun dia vengan a la argentina.

AGUANTE RAMMSTEIN!!!!

RICHARD TE AMO!!!

MELY_RICHARDKRUSPE@HOTMAIL.COM

MELANY_NG15@HOTMAIL.COM

2 altermann altermann | E-mail | Web | 22. prosince 2009 v 13:47 | Reagovat

já bych chtěl jen upozornit, že emigrate pochází už z roku 2001... tehdá psal texty a to s carol bernstein... pak v roce 2005 dával dohromady sestavu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama