Září 2006

Pyrotechnické efekty

11. září 2006 v 20:22 | Travis |  Efekty
1.Bang bang ( Du hast )
Na DVD Völkerball jsou k vidění dva plameny,které vybuchují mezi zpěvákem Tillem.Efekt je k vidění u skladby "Du hast".Proto mi nesedí název k tomuto efektu,který by se hodil spíše ke skladbě "feuer frei",tam ale není.
2.Exploze ( Reise,Reise Tour - skladba Benzin )
Efekt se začal používat na Reise,Reise Tour ,kde kapela začala hrát novou skladbu Benzin,trik spočívá v tom,že ze stran pódia vyletí 8 ohnivých sloupců a to musí být pěkný horko.
3.Hořící kabát ( Rammstein )
Kapela začíná hrát skladbu "Rammstein" a Till se za chvíli vynořuje z útrob pódia(nebo přichází).Má na sobě speciální ohnivzdorný kabát,který je potřen benzínem a jednu chvílí je zaplavený celý v plamenech,a do toho mezitím zpívá.Je to vážně nebezpečný efekt a párkrát se již stalo ,že kabát začal hořet víc než jak by sám Till chtěl,také má na svém těle pár jizev.
4.Hořící klávesy ( před Buck Dich )
Před písní Bück dich začne Richard hrát na klávesy ,které jsou namazané hořlavou pastou a když zmáčkne klávesu tak vyjde zvuk "Whoo" a klávesy pak začnou hořet.
5.Hořící kytara ( při Adios nebo Links 2 3 4 )
Richard zde hraje na kytaru ,která má na konci opatřeny trubičky ,ze kterých vychází plameny.
6.Hořící mikrofony ( Asche zu Asche )
V písní Asche zu Asche mají oba dva kytaristi Paul a Richard zabaleny mikrofony ve speciální stříbrné fólii alobalu.Uvnitř je trčící rozbuška která mikrofony zapálí.
7.Hořící rukávy(paže)
Když hrajou Richard a Paul ve skladbě "Du riechst so gut" sólo,tak mají na ramenech a pažích připevněné speciální zápálné trubice,které vydávájí oslnivé světlo a postupně dohasínají.
8.Jiskření bot neboli Footsparkler ( Weisses Fleisch )
Na začátku skladby Weisses Fleisch má Till na nohou připevněny hliníkové trubky,když s nima dupne začnou jiskřit,Till s nima dělá i kotrmelce.
9.Jiskřící paličky - Engel a Feuer Frei
Při skladbě "Engel" používá Doom Schneider speciální paličky,které jiskří a jiskry dopadají na jeviště. Trik funguje na stejném principu jako efekt s jiskřícíma botama.Na konci "Feuer Frei" naopak "Doom" jen vstane a z paliček vychrlí rychlí záblesk jisker..
10. Jiskřící pistole ( Wollt ihr das Bett in Flamenn sehen? )
V písni "WIDBIFS?" na Sehnsucht Tour používal Till pistoli ze které vycházeli jiskry.Jiskřicí zbraň začal používat i Flake ve svém tanečku ve skladbě "Weisses Fleisch".
11.Jiskry ( Ohne Dich )
Při skladbě Ohne Dich když Till zpívá,tak na něj ze stropu padají jiskry.
12.Kouř z oblečení (dým)
Z oblečení,které má Till na sobě se valí kouř.Bohužel netuším při,které skladbě se toto používá.
13.Ohnivý dech-chrlení ohně ( Feuer Frei a Sonne )
Tento trik mám velmi rád.Till,Paul a Richard mají na obličeji připevněny ohnivzdorné držáky,ze kterých chrlí při skladbě Feuer Frei nebo Sonne oheň.Podle mě mají ohnivé dechy přibližně 4-6 m délku.
14.Ohnivý luk ( Du riechst so gut )
Při skladbě "Du riechst so gut" má Till v ruce luk se,kterým točí a z luku tryskají jiskry po celém pódiu.
15.Ohňostroj (nad publikem ) - před začátkem "Du riechst so gut"
Před písní "Du riechst so gut" vystřelí nad publikum raketu(ohnivý sloup) podél tenkého drátu a na fanoušky začnou padat jiskry.
16.Ohromné plameny(blýskavé nádobí) Flash pots ( Sonne )
Pořádný peklo je když se spustí tyto efekty.Schránky s palivem jsou položeny na podiu a vychrlují mohutné plameny.
17.Plamenomet
Tento efekt se zdál členům kapely velmi nebezpečný a proto se ho nakonec rozhodli nedělat.Spočíval v tom,že Paul a Richard měli mít na kytarách plamenomety a těmi by zapálili Tillův kabát.Uvnitř směsi se pálil vzduch ropa a vysoký tlak.Till má ale samotný plamenomet velmi rád
18.Plamenomety na rukou (Sehnsucht,Reise,Reise Tour)Rammstein,WIDBIFS ?
Till používá speciální plamenonety,někdy má i dva a ty chrlí mega plameny.I Richard a Paul mají své plamenomety ale používají je jen zřídka.
19.Srdce ma dlani(Banger)-Výbušnina ( Mein Herz Brent )
Till při skladbě "Mein Herz brennt" má na hrudi v místě kde se srdce nachází doopravdy jedno červeně svítící(blikající).Poté když ho vytáhne na dlaň, srdce mu začne hořet a postupně ho nechá dohořet.

Rekvizity

11. září 2006 v 20:21 | Travis |  Efekty
1.Baterky(lampičky) ( před zahájením Reise,Reise Tour )
Na Reise,Reise Tour při úvodním intru ke skladbě Reise,Reise se na pódium objevilo 6 chlapů s baterkama a svítili s nima do publika.Docela často si je pak fanoušci pletli se členy kapely,ti to ale nebyli.
2.Bič ( Bestrafe mich )
Překlad skladby zní potrestej mě a tak Till používá bič,kterým se různě šlehá po těle.Bič,který se používá na trestání otroků má v sobě vložené malé střípky skla ale Tillova verze není nebezpečná.
3.Flake na vozíku ( Hi-tech koloběžka )
Při skladbě Amerika na Reise,Reise Tour se Flake prohání na pódiu na speciálním pojízdním vozíku neboli hi-tech koloběžce.
4.Flakeaho oblek
Jak sem již psal v rekvizitě kotel tak Flake používá ve skladbě Mein Teil speciální ohnivzdorný oblek.
5.Flakeavo klávesy
Na Reise,Reise tour má Flake klávesy ,které mají podobu harmoniky a také je tak drží.
6.Helma ( Reise,Reise tour )
Klávesák Flake měl na Reise,Reise Tour nasazenou vojenskou helmu.
7.Klobouk ( Seemann - Herzeleid tour )
Na Herzeleid Tour nosil kytarista Richard klobouk,který začal hořet.
8.Kotel(podpalování) ( Mein Teil )
Při této skladbě si chce Till usmažit Flaeka.Používá k tomu svůj oblíbený plamenomet,kterým šlehá ohně pod dno kotle.Klávesista musí mít na sobě speciální ohnivzdorný oblek a masku na obličej.Při jednom z koncertů dokonce Flake vyvázl s lehkýma puchýřema na svém pozadí.Trik je velmi oblíbený u fanoušků.
9.Krev ( při Sehnsucht )
Když hrajou skladbu "Sehnsucht" tak se Till praští mikrofonem do hlavy.Má tam schován balíček s krví,který mu poté stéká po obličeji.Od krve jeTill i při písni "Mein Teil".
10.Laserové brýle ( při Spiel mit mir )
Till má na svých speciálních brýlích umístěný laser a svítí červeně na diváky
11.Loďka(Plavba nad diváky)
Na konci koncertu při skladbě Stripped nasedají většinou Flake a Oliver a velmi zřídka i Paul a Richard na nafukovací člun aby byli nešeni nad hlavami diváků až na konec haly a zase zpátky na pódium.Oliver jednou dokonce třikrát spadl.Z Flakea už jednou servali skoro všechno oblečení,od té doby už moc nejezdí.
12.Maska
Basista Oliver Riedel si občas vezme na vystoupení plynovou masku.Zatím jen na Reise,Reise Tour
13.Nafukovací panny ( Heirate mich - Herzeleid a Sehnsucht tour )
Na pódiu byli nafukovací panny ,které po nějaké chvilce explodovali.
14.Nůž ( Mein Teil )
Při této skladbě ,která byla inspirována německým kanibalem,používá zpěvák Till upravený mikrofon v podobě docela slušného zabijáckého nože a přitom je ještě "umatlaný" od krve.
15.Panenka ( Spiel mit mir - Herzeleid a Sehnsucht tour )
V této skladbě má Till v ruce panenku a ta má místo oka laser,až se Till vyhraje tak ji prostě jen zahodí.Rekvizita se používala jen na Herzeleid a částečně i na Sehnsucht Tour.
16.Papírky ( Amerika-Reise,Reise tour a také Leichzeit - Sehnsucht tour )
Tento efekt se používal už při písničce Laichzeit na Sehnsucht Tour kde Till dělem vystřeloval papírky a nyní na Reise,Reise Tour při písničce Amerika.Při "Americe" vystřelují nad diváky ústřižky papírků v barvách americké státní vlajky.Když stojíte daleko od pódia tak na něj ani nevidíte.
17.Rozbité klávesy ( po písni Los )
Na Reise,Reise Tour po písni Los vezme Flake svoje klávesy,na pódiu je rozmlátí a pak je hodí do publika. Škoda nemám rád když kapely drtí svoje nástroje ale Flakeovy to odpustim.
18.Světýlka (při skladbě Morgenstern )
Při skladbě Morgenstern svítí na pódium červená světýlka.
19.Telefon ( Du hast )
Zpěvák používá mikrofon ,který vypadá jako mobilní telefon a v jedné pasáži do něj zpívá a také předvádí jakoby vytáčení čísla když má Flake sólo na klávesy.Poté telefon vyhodí do vzduchu ten vybuchne a na pódium dopadnou jiskry.
20.Výtahy ( Reise,Reise tour )
Na pódium stojí 2 výtahy a členové kapely se jimi přemisťují na horní části pódia a naopak.Zatím se používalo na Reise,Reise Tour.
21.Žárovka ( Seemann )
Na Herzeleid Tour visela na stropě při skladbě Seemann žárovka,kterou nakonec Till pěstí rozbil.

Ostatní efekty a rekvizity

11. září 2006 v 19:27 | Travis |  Efekty
1.Flakeův taneček

Vždycky v půlce skladby Weisses Fleisch "vběhne" klávesista na podium a začne tancovat ale to se musí vidět, je to velmi zábavné, poskakuje tam a zpět a různě se točí. Začal k tomu používat i zbraň ze které vychází jiskry.
2.Holky

Na Herzeleid tour měli Rammstein při skladbě "Du riechst so gut" na pódiu dvě holky, které různě tancovali a předváděli se před Tillem.
3.Laserové paprsky (světelné efekty)

Ze stropu někdy svítí 6 malých světel a ty osvětlují členy kapely i fanoušky. Zatím na Reise,Reise tour.4.Pára

Při skladbách "Tier" a "Keine Lust" vychází ze schránek na pódiu pára.
5.Simulovaný sex

Při písni "Bück dick" si Till vyndavá falešný penis a společně s Flakem simuluje pohlavní styk. Jelikož je tento "trik" velmi perverzní a někoho asi dost pohoršuje, bohužel chybí na DVD Live aus Berlin. Na VHS LaB naopak k vidění je. Některé časopisy R+ kritizovali, že je to velmi vulgární. Chtěl bych vidět ty úchyláky osobně co vyvádějí doma v ložnicích.
6.Umělý penis

Při skladbě "Buch dich" má Till na sobě připevněný penis, do něj je zavedená hadička ze zákulisí a v ní tekutina, která má připomínat sperma, Till s ním stříká na publikum a na Flakea. A co že vlastně je ta tekutina? Till k tomu řekl: " Nyní, to je Pernod (Francouzský likér) a voda, "směje se" to pěkně voní. Minulý rok jsme dostali mléko a tam bylo hrozné vytvořit tu správnou vůni!. A pak jsme se snažili mísit práškové mléko, ale to také nefungovalo."

Úvod do efektů

4. září 2006 v 12:15 | Travis |  Efekty
Ke kapele Rammstein bezesporu patří kromě jejich hudby také jejich doprovodné pyrotechnické efekty různé rekvizity a další jinévěci. Určitě největší dík patří zpěváku Tillovi, který je blázen do všelijakých věcí co se tohoto týče a vlastní i pyrotechnický certifikát. Rammstein na každém turné vymýšlejí další a další efekty aby jejich show byla co nejlepším zážitkem. Takže tady Vám představím doufám, že všechny věci, které když půjdete na jejich koncert tak by jste některou z nich měli teoreticky vidět.
Kategoricky jsem to rozdělil na tři části a vždy podle abecedy:
1. Pyrotechnické efekty
2. Rekvizity
3. Ostatní věci